Filtruj według

Rozmiar

Rozmiar

Wyrób medyczny

Wyrób medyczny

Pokrowiec

Pokrowiec

Aktywne filtry

materace lateksowe

Technologia produkcji płyt lateksowych i ich duża gęstość oraz elastyczność czynią z lateksu najbardziej higieniczny i najtrwalszy materiał do produkcji materacy. Duża elastyczność sprawia, że odzyskują pierwotny kształt nawet po długotrwałej deformacji. Zawartość minimum 20% naturalnej żywicy hevea brasilienis zniechęca drobnoustroje, co wpływa w znacznym stopniu na higienę. Struktura lateksu, którą tworzą wyprofilowane kanaliki zapewniające przepływ powietrza, gwarantuje właściwą wentylację i stałą wymianę powietrza wewnątrz materaca.

Zalety materacy lateksowych

Lateks posiada elastyczność punktową, co przede wszystkim oznacza, że ugina się tylko w miejscu nacisku. Dopasowuje się do kształtu ciała, a to wpływa pozytywnie na komfort snu i na rozwój naszego maluszka. Stosowany w naszej fabryce lateks posiada certyfikat Euro Latex i atest PZH. Materace lateksowe mają status Wyrobu Medycznego kl.I. Większość z nich posiada pozytywną opinię IMiD. 

Materace lateksowe dla niemowląt (grupa 0+)

Ta kategoria zawiera zarówno materace, wykonane w całości z pianki lateksowe, jak również i te, których wnętrze stanowi połączenie lateksu z innym materiałem – pianką wysoko-elastyczną lub włóknem kokosowym. W tych materacach, które zawierają w sobie płytę lateksową, stosujemy oczywiście innowacyjny lateks Ocean Blue. Jest to specjalny rodzaj lateksu, wzbogacony żelem silikonowym, który posiada właściwości obniżania temperatury na powierzchni i wewnątrz materaca. Wchłania też nadmiar wilgoci, dzięki czemu zapobiega powstawaniu potówek i stanowi profilaktykę SIDS.

Bezpieczeństwo i higiena materaca lateksowego

W materacach z lateksem, łączących w sobie lateks i piankę wysokoelastyczną, nie stosujemy kleju, co zwiększa ich trwałość, eliminuje substancje szkodliwe i ułatwia dbanie o higienę. Piankę lateksową można poddać nawet krótkotrwale działaniu gorącej pary albo niskiej temperatury, na przykład wystawiając ją na zewnątrz w mroźny dzień lub chowając do zamrażalnika. Taki zabieg oczyszcza ją z mikroorganizmów a także drobnoustrojów.

Pokrowce do materacy dla niemowląt

Wszystkie nasze materace posiadają pokrowce, rozpinane z 3 stron, co bardzo ułatwia klientom ich zdjęcie do prania. W wersji podstawowej pokrowce z kolekcji Hevea Baby uszyte są przeważnie z dzianiny AEGIS NATURAL CARE, pikowanej antyalergiczną, puszystą włókniną. Dzianina ta, wyprodukowana przez wiodącego polskiego producenta, ZTK Teofilów S.A., ma działanie selektywne wobec niepożądanych mikroorganizmów, jest więc higieniczna i hipoalergiczna. Do wyboru są również pokrowce z innych dzianin – Medica i Aloe Green Power. Materace z kolekcji TOP ACTIVE mają pokrowce z dzianiny Hevea Natural, przyjemnej w dotyku, o grubym splocie z efektem 3D. Trójwymiarowość pokrowca zapewnia także szybką wymianę ciepła z otoczeniem i sprawia, że dzianina doskonale oddycha.

Turystyczne materace dla niemowląt

Poza materacami do łóżeczek domowych, znajdziecie Państwo w tej kategorii również materac HEVEA DRIVE, wykonany z lateksu Blue Ocean o grubości 3 cm, który może być stosowany jako nakładka na inny materac, ale można go używać w kojcach i łóżeczkach turystycznych. Jego niewielka grubość sprawia, że łatwo go zrolować i transportować, a znacznie podnosi komfort i higienę snu Waszego maleństwa.

Materace w grupie 0+ oferowane są przeważnie w trzech standardowych rozmiarach: 120x60 cm, 130x70 cm, 140x70 cm. Tylko materac HEVEA BABY MAX produkowany jest też w rozmiarze 160x70 cm i 160x80 cm. Na zamówienie wykonujemy też materace niestandardowe, więc jeżeli potrzebujecie Państwo materac o innych wymiarach, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Nasi konsultanci z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania.