Aktywne filtry

Psie Historie

Kolekcje Hevea Psie Historie

Psie Historie to marka stworzona przez Fabrykę Materaców Hevea specjalnie dla naszych czworonożnych przyjaciół. Kiedy w domu zamieszka pies, staje się pełnoprawnym członkiem rodziny i potrzebuje swojego miejsca do spania, leżenia i wypoczynku. Dlatego we współpracy z psimi fizjoterapeutami, rehabilitantami i weterynarzami, wykorzystując nasze doświadczenie producenta materaców, stworzyliśmy serię produktów dla psów. Opracowaliśmy także wzory tekstyliów dla miłośników psów i kotów. Zaczęliśmy od rasy welsh corgi, ale stopniowo powstają nowe wzory i nieustannie tworzymy nowe kolekcje.

Materac ortopedyczny dla psa

Masz psa, z którym biegasz? Uprawiacie wspólnie dogtrekking czy inne formy aktywności? Po męczącym treningu odpoczynek należy się obydwojgu. Psom sportowym polecamy nasze materace ortopedyczne, składające się z dwóch warstw dwóch różnych pianek – „kosmicznej” pianki visco, która została opracowana na potrzeby NASA i pianki wysokoelastycznej jako podstawy. Te materace sprzyjają regeneracji, dostosowują się do kształtu ciała zwierzęcia, rozluźniają napięcia mięśniowe. Rekomendujemy je szczególnie psom po zabiegach chirurgicznych, psom wiekowym i schorowanym. Grubość warstwy pianki visco to aż 5 cm, co gwarantuje wygodę nawet dużym i ciężkim psom. Całość uzupełnia elegancki pokrowiec, rozpinany z trzech stron, który można łatwo zdjąć do prania. Nie trzeba tego robić zbyt często, bo dzianina pet-proof, z której jest wykonany, jest odporna na wodę, mechacenie, drapanie pazurami a zabrudzenia znikają po przetarciu mokrą szmatką.  Do wyboru 7 kolorów pokrowca.

Materac dla psa na wyjazdy

Wyjeżdżasz często z psem? Zabierasz go na wakacje czy weekendowe wypady na łono natury? Jeździcie na wystawy czy zawody? Z całą pewnością przyda Ci się materac turystyczny, łatwy do transportu, bo zwijany w rulon i pakowany w odpowiednią torbę z uchwytem na ramię. Materac turystyczny w całości wykonany jest z innowacyjnego lateksu Blue Ocean, zapewniającego odpowiednią wentylację i dającego przyjemne uczucie chłodu. Taki materac sprawdza się jako legowisko codziennego użytku, jako materac do klatki kennelowej, do podróżnego transportera, wreszcie jako ochrona siedzenia w samochodzie. Podczas wakacyjnych pobytów jest dla psa namiastką domu, zmniejszając stres związany ze zmianą miejsca pobytu. Pokrowce z tkaniny pet-proof są trwałe, wyjątkowo miłe z dotyku, łatwe do ściągnięcia i wyprania, odporne na wilgoć i na psie pazury.

Wygodne legowisko dla psa

Ultramiękkim legowiskiem dla każdego psa jest nasz podUszkowiec, wielka poducha do utonięcia w komforcie. Zapewnia psu wygodę i poczucie bezpieczeństwa, działa antystresowo i relaksująco. Jest wypełniony puszystą i sprężystą włókniną poliestrową, która sama powraca do pierwotnego kształtu, kiedy pies opuszcza legowisko. Aksamitna miękkość pokrowca, oczywiście zdejmowanego do prania, potęguje uczucie przytulności. Ciekawostką są krótkie, designerskie serie poduszkowca, jak bardzo lubiany żyrafowiec. Łatwość przenoszenia nawet największego rozmiaru zapewnia wszyta z boku rączka.

Materac dla małych psów

Z kolei smart mata to propozycja dla wszystkich psów, ale szczególną uwagę powinni na nią zwrócić posiadacze psich staruszków i piesków o krótkich łapkach. Łączy w sobie zalety materaca ortopedycznego, czyli piankę visco, z mobilnością maty turystycznej. W przypadku piesków starych wysokość podłoża do spania ma znaczenie, 10 centymetrów wysokości materaca ortopedycznego może stanowić przeszkodę trudną do pokonania, natomiast smart mata jest wysoka na 4 lub 5 cm, w zależności od rozmiaru, co czyni ja łatwo dostępną nawet dla piesków cierpiących na stawy czy zwyczajnie starutkich. Smart mata jest dostępna w pokrowcu z dzianiny pet proof lub w kolorowych pokrowcach, z  zaprojektowanej specjalnie dla nas  kolekcji ART, uszytych z miękkiego welwetu lub z tkaniny wodoodpornej.

Wszystkie nasze materace, maty i legowiska da psów występują w standardzie w trzech rozmiarach. Jeśli jednak istnieje potrzeba, szyjemy również rozmiary niestandardowe. Możesz także dokupić swojemu pupilowi zapasowy pokrowiec na materac.

Kochasz psy, podobnie jak my? W naszej kolekcji, skierowanej do miłośników psów, znajdziesz poduszki i poduchy, a także prześcieradła dziecięce i młodzieżowe z unikalnym motywem corgi. Wszystko uszyte z wysokogatunkowej dzianiny z polskich Zakładów Tekstylno-Dziewiarskich Teofilów S.A. Szczególnie polecamy niewielkich rozmiarów poduszkę z lateksu, odpowiednią zarówno dla dzieci powyżej 1 roku życia, jak i znajdującą zastosowanie jako niewielki jasiek albo poduszka podróżna. A w chłodne wieczory otulić Cię może miękko kocyk z polaru.