Filtruj według

Rozmiar

Rozmiar

Wariant

Wariant

Kolor

Kolor

Wyrób medyczny

Wyrób medyczny

Pokrowiec

Pokrowiec

Aktywne filtry

Dla dzieci 2+

Maluszek powoli przestaje się mieścić w niemowlęcym łóżeczku? A może doczekał się rodzeństwa, któremu przekaże dwoje dotychczasowe łóżeczko, a sam przeprowadzi się do większego? Z przyjemnością pomożemy w wyborze zarówno nowego łóżeczka, jak i odpowiedniego materaca.

Kiedy Wasz mały człowiek kończy dwa lata, z reguły potrafi już powiedzieć tyle, że nie sposób o nim dłużej mówić – niemowlę. Porzucamy więc kategorię niemowlęcą i swoje zainteresowanie kierujemy w stronę 2+ czyli dzieci młodsze. 

Dla dzieci. Kategoria wiekowa od 2 lat

Zaczniemy od mebla, czyli łóżeczka. Możemy już na etapie niemowlęcym kupić łóżeczko, które rośnie wraz z dzieckiem. Przy długości 140 cm, z opcją regulacji powierzchni spania, możemy z takiego łóżeczka zrobić elegancki tapczanik, w którym swobodnie będzie się czuło dziecko do lat 5-ciu. Możemy też kupić stelaż do dowolnej ramy, w ofercie dla dzieci duża rozpiętość rozmiarów, od długości 160 do 200 cm.

Materac dla dziecka

Najważniejsze w łóżeczku dla dziecka jest to, w czym jesteśmy najlepsi, czyli materac. W zależności od potrzeb, upodobań i zasobności portfela możecie wybierać spośród materacy piankowych, lateksowych albo kieszeniowych.

Materace lateksowe dla dzieci

Materace lateksowe to materace wykonane w całości lub w części z lateksu – najbardziej obecnie prozdrowotnego materiału, wykorzystywanego w produkcji materacy. Pianka lateksowa, z zawartością minimum 20% naturalnej żywicy Hevea brasilienis, posiada właściwości zapobiegające rozwojowi bakterii i roztoczy. Ma też elastyczność punktową, co oznacza, że ugina się tylko w miejscu obciążenia, a to znacząco wpływa na komfort snu. Materace z lateksem stanowią połączenie pianki wysokoelastycznej z płytą lateksową. Znalazło się tu też miejsce dla materaca kieszeniowego, obłożonego jednostronnie płytą lateksu Blue Ocean. Jest to szczególny rodzaj lateksu, wzbogaconego o kulki silikonowe, pochłaniające nadmiar wilgoci, który tworzy korzystny mikroklimat materaca. Ocean Blue jest obecny w wielu materacach, godnym polecenia w tej grupie jest Hevea Junior Max, połączenie dwóch płyt lateksowych odziane w elegancki pokrowiec.

Materace wysokoelastyczne są wykonane w całości z płyty pianki wysoko elastycznej typu kaltschaum albo z udziałem takiej pianki. Może to być kompozycja pianki HR z dodatkami olejków roślinnych z płytą lateksową, jak w materacu Hevea Bio Bamboo Junior.  A może być też materac wykonany z dwustronnej pianki HR, w którym obydwie strony różnią się stopniem twardości, jak Hevea Snudo Graffiti

Kolejną grupą w tej kategorii są materace piankowe, czyli wykonane z szeroko pojętej pianki i takie, w których pianki różnego rodzaju mają swój udział. Przykładem niech będzie model Hevea Duo Activia, zbudowany z dwóch rodzajów pianek o różnym stopniu twardości.

Wreszcie, czwartą grupę stanowią materace kieszeniowe. Nowoczesne, lekkie sprężyny kieszeniowe o wysokości 12 cm, z przekładką z tkaniny polimerowej, każda sprężyna zapakowana w kieszonkę. Nadają materacowi elastyczność punktową, co kwalifikuje je jako wyrób medyczny. Każda sprężyna pracuje niezależnie, dając podparcie w miejscu nacisku. Dodatkowo z zewnątrz kieszenie ze sprężynami obłożone są pianką – wysokoelastyczną, lateksową, albo termoelastyczną piankę visco, jak to ma miejsce w materacu Hevea Junior Box Visco.

Wszystkie nasze materace są dostępne w kilku rozmiarach, w większości istnieje też możliwość wykonania rozmiarów nietypowych. Wszystkie materace mają zdejmowane do prania pokrowce, wykonane z wysokogatunkowych dzianin. Jest możliwość wyboru albo dokupienia zapasowego pokrowca.

Ochraniacze 2w1 mogą się jeszcze przy dwulatku przydać. To połączenie miękkiej dzianiny bawełnianej lub delikatnego frotte z membraną, wodoodporną i paroprzepuszczalną. Jest znakomitym zabezpieczeniem materaca przed ewentualnymi wypadkami, wspomaga naukę higieny i sprawdza się jako prześcieradło. Różne wzory i kolory, do wyboru.

Stelaże do łóżka dla juniora przydadzą się, kiedy zechcecie kupić łóżko przyszłościowe, z myślą o tym, że Wasz maluch niebawem będzie całkiem dużym człowiekiem. Wyróżnia je staranne wykonanie, wysoka elastyczność listewek i dwupłaszczyznowa regulacja.

Prześcieradła Hevea, uszyte z miękkiego dżerseju z wiodącej polskiej fabryki w Teofilowie, w pastelowych kolorach i energetycznych wzorach z kolekcji Psie Historie, są trwałe i dostępne w wielu rozmiarach. Dopasujecie je do każdego z naszych materacy a dziecku umilą sen.

Miękkie i delikatne, dwustronne kocyki z polskiej dzianiny interlock otulą lekko Waszą pociechę, a pod wysokiej jakości polarowymi kocykami w subtelne psie wzory ciepło będzie dzieciom i dorosłym.

Dla dzieci 2+ jako niewielką poduszkę albo dla starszych jako jasiek czy poduszkę podróżną serdecznie polecamy poduszkę lateksową. Sprawdzą się też poduszki dekoracyjne w wypełnieniem ze sprężystej włókniny we wzorach dopasowanych do prześcieradeł. Znajdziecie je w podkategorii poduszki.

Ciekawą propozycją dla dzieci są nasze pufy. Wykonane z tkaniny minky, mogą być półokrągłą matą albo wygodnym fotelem. Sprawdzają się w domu, w ogrodzie czy w podróży. 

Wreszcie element w łóżku niezbędny, czyli pościel. Kolorowe, o niebanalnych wzorach komplety pościeli dziecięcej ze znakomitej gatunkowo bawełny spodobają się dzieciom małym i dużym.