Aktywne filtry

materace lateksowe

Lateks jest jednym z najbardziej higienicznych i najtrwalszych materiałów, wykorzystywanych do produkcji materacy. Płyty lateksowe mają dużą gęstość i wysoką elastyczność, co sprawia, że odzyskują pierwotny kształt nawet po długotrwałej deformacji. Charakteryzuje je też duża elastyczność punktowa, a to oznacza, że uginają się tylko w miejscu nacisku, potrafią dopasować się do kształtu ciała. Ta właściwość ma duży wpływ na komfort snu, a w konsekwencji zdrowy rozwój maluszka.

Materac antyalergiczny

Strukturę lateksu tworzą wyprofilowane kanaliki, zapewniające przepływ powietrza, co gwarantuje właściwą wentylację materaca. Z kolei zawartość minimum 20% naturalnej żywicy hevea brasilienis ma działanie odstraszające drobnoustroje, co czyni materac higienicznym i antyalergicznym.

W materacach dla dzieci 2+ płyty lateksowe są dodatkowo perforowane strefowo, strefy układają się stosownie do kształtu ciała dziecka. Perforacja sprawia też, że materac jest dodatkowo napowietrzany, co w połączeniu z innowacyjnymi materiałami, używanymi do uszycia pokrowców, daje efekt znakomitej wentylacji i uczucie świeżości.

Materac lateksowy dla dziecka

Kiedy maleństwo staje się dwulatkiem, rodzice przeważnie podejmują decyzję o wymianie łóżeczka, a co za tym idzie, materaca, na większe. W grupie 2+ mamy materace o rozmiarach nawet 200/140 cm – dotyczy materaców HEVEA JUNIOR GRAFFITI i materaców HEVEA JUNIOR MAX, wykonanych w pełni z lateksu. Można ich zatem używać długo, ograniczeniem może być jedynie waga dziecka – do 80 kg. Hevea Junior Max zbudowany jest z pianki lateksowej 3-strefowej, ze wzmocnioną strefą lędźwiową (od szerokości 90cm), jednostronnie obłożonej płytą lateksową Ocean Blue. Ten ostatni to lateks z kapsułkami żelu silikonowego, który znakomicie wchłania nadmiar wilgoci z otoczenia materaca, zapobiega uczuciu spoconej skóry i wpływa pozytywnie na higienę. Materace Hevea Junior Graffiti i Hevea Junior wykonane są w całości z 3-strefowej pianki lateksowej.

Materac kieszeniowy dla dziecka

Propozycją dla zwolenników materacy kieszeniowych jest HEVEA JUNIOR BOX LATEKS. Wkład materaca stanowią sprężyny kieszeniowe z przekładkami wysokoelastycznymi. Jednostronnie obłożony jest płytą lateksu Blue Ocean, regulującą mikroklimat materaca. Kieszenie zapewniają punktową elastyczność materaca, co nadaje mu właściwości rehabilitacyjne. Materac kieszeniowy posiada 3 strefy nacisku, co gwarantuje jednolitą powierzchnię spania. Każda sprężyna otulona jest paroprzepuszczalną tkaniną i zamknięta w kasetonie z pianki wysokoelastycznej o dużej gęstości. Hevea Junior Box jest, podobnie jak wszystkie nasze materace, materacem dwustronnym, twardsza strona wykończona pianką wysokoelastyczną, miękka lateksem. Wysokość materaca około 20 cm, w tym przypadku nie ma możliwości zamówienia rozmiarów nietypowych.

Materac piankowy dla dziecka

Dla zwolenników natury godny zainteresowania będzie materac HEVEA BIO BAMBOO JUNIOR. Zbudowany jest z pianki BIO typu kaltschaum, wzbogaconej olejkami roślinnymi, oraz lateksu. W zależności od rozmiaru, jest to lateks Blue Ocean z żelem silikonowym lub BIO Climalateks. Ten ostatni nasączony jest żelem aloe vera, łagodzącym podrażnienia skóry i działającym antybakteryjnie i tonizująco. Bio Climalateks posiada też zwiększona ilość mikrokanalików, zapewniających stałą i efektywną wymianę powietrza wewnątrz materaca. Climalateks ma stronę gładką i masującą, wskazana jest zamiana stron co pewien czas. Dopełnieniem jest pokrowiec z dzianiny, w której ponad 30% składu stanowi przędza z wiskozy bambusowej. Taka dzianina jest bardzo wytrzymała i chłonie wilgoć z otoczenia lepiej niż bawełna. Jest odorochłonna – pochłania zapachy z otoczenia i zwraca je w momencie prania. Ponieważ tworzy niegościnne środowisko dla roztoczy i drobnoustrojów, jest całkowicie antyalergiczna.

Wszystkie nasze materace mają pokrowce wykonane z wysokiej jakości dzianin, antyalergicznych i bardzo higienicznych. Pokrowce są rozpinane z trzech stron, co czyni ich zdjęcie do prania banalnie łatwym, podobnie założenie po praniu. Materiały są trwałe i bez uszczerbki na jakości znoszą nawet wielokrotne pranie.

Materace lateksowe powinno się co kilka miesięcy obracać, zarówno góra-dół, jak i nogi-głowa. W materacach z lateksem zalecamy obracanie części lateksowej. Na wszelkie pytania odpowiedzą Państwu nasi konsultanci, zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.