Rozwój neurologiczny malucha jest bardzo mocno związany z jakością jego snu w pierwszych miesiącach życia. Mocny sen zapewnia mu nie tylko dobry humor, ale pozwala zdrowo rosnąć. Dlatego tak ważny jest wybór pierwszego materaca dla dziecka. Przy podejmowaniu decyzji powinieneś wziąć pod uwagę jego rozmiar, materiał, z jakiego jest wyprodukowany oraz twardość. Ostatnim ważnym kryterium jest oczywiście wiek dziecka.

Materace dla niemowląt – lepsze twarde, czy miękkie?

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Najważniejsze jest to, aby materac dla niemowlaka był idealnie dopasowany do jego indywidualnych potrzeb. Nie może być ani za twardy, ani za miękki. Najbezpieczniejszym wyborem jest materac dla dziecka o średnim poziomie twardości. Warto wybrać dobrej jakości materac pochodzący od polskiego producenta. Wtedy będziesz miał pewność, że zostanie on z dzieckiem na dłużej. Jakie materace dla niemowląt są odpowiednie? Dziecko w tym okresie intensywnie się rozwija. Dlatego polecamy Ci taki materac, który będzie dawał jemu kręgosłupowi i mięśniom jak największe podparcie. Aby materac dla dziecka był jak najbardziej komfortowy, to musi być sprężysty. To kryterium spełniają między innymi materace piankowe dla dzieci oraz lateksowe.

Materace dla niemowląt – lepsze twarde, czy miękkie?

Materace piankowe i lateksowe dla dzieci. Materace piankowe dla dzieci charakteryzują się dużą elastycznością i zapewniają odpowiedni poziom komfortu. Dodatkowo mają oddychające pokrowce z tkaniny dystansowej. W minimalnym stopniu pochłania ona wodę oraz wilgoć. Materace piankowe dla niemowląt są łatwe w utrzymaniu w czystości. Natomiast materace lateksowe dla dzieci gwarantują optymalne odprowadzanie ciepłego powietrza i wilgoci z powierzchni materaca. Korzystanie z niego zapewnia między innymi ochronę przed potówkami oraz profilaktykę SIDS. Materace lateksowe dla dzieci można poddawać krótkotrwałemu działaniu pary lub wysokich temperatur, aby pozbyć się drobnoustrojów.

Zarówno materace lateksowe, jak i piankowe są odpowiednie nie tylko dla niemowląt, ale również dla starszych dzieci.